Меблі з дерева для дітей

Ширина асортиментного ряду меблів для немовлят досить велика і різноманітна - в наші дні, якщо постаратися, можна знайти навіть шафа-купе для немовлят. Однак, є набір-мінімум, якого буде цілком вистачати в перші 2-3 роки життя дитини: дитяче ліжечко, пеленальний столик і комод.

 

На ринку зараз можна знайти як продукцію вітчизняних виробників, так і загранічних. Не можно сказати точно, чиї меблі краще - українські виробники навчилися виготовляти дитячі меблі на дуже високому конкурентному рівні.

 

Вибираючи предмети дитячих меблів, в першу чергу, необхідно враховувати інтереси його мами, адже це їй доведеться укладати дитину в ліжечко, сповивати його і використовувати комодик. В даному випадку можна сказати, що дитині в такому віці все одно в якому ліжечку спати.

 

Вибираючи такі меблі батькам, не варто забувати, що найкращі меблі для цих цілей з натуральних матеріалів - дерева. При цьому звертайте увагу, якими захисними матеріалами покрита дитяче дерев'яне ліжечко. Краще, якщо воно не пофарбоване, а просто покрито захисним шаром на основі воску або іншого природнього матеріалу.

 

Різні елементи декору, наприклад, бантики, рюшики, шторки і т.д. гарні тільки на картинці. Насправді вони будуть тільки заважати мамі. Всі рухомі частини ліжечка (коліщатка, що опускаються бортики, днища і т.д.) повинні мати хорошу фіксацію, тільки тоді вони будуть безпечні для дитини.

 

Ще один важливий момент - в будь-який дитячих меблів не повинно бути гострих кутів. У новонароджених погано розвинена координація, тому у них є ризик поранитися.

 

Ліжечко чи люлька

 

Люлька відрізняється від ліжечка тим, що у люльки є полози. Крім того, люльки ще бувають підвісними, однак для цього необхідно вбити гак у стелю. Люлька підходить тільки для перших місяців, адже з часом малюк буде рости і йому в будь-якому випадку знадобиться справжнє дитяче ліжечко.

 

При виборі ліжечка особливу увагу необхідно приділити тому, щоб полози були з фіксатором і мали невелику дугу, інакше люлька матиме дуже велику амплітуду розгойдування.

 

Альтернативою колисці може бути ліжечко на коліщатках: з одного боку її можна розгойдувати, щоб заколисати дитину, з іншого - це все ж повноцінне ліжечко. Якщо ліжечко має коліщатка, на них обов'язково також повинні бути фіксатори, щоб в момент активності дитини ліжечко не покотилося.

 

Для того, щоб було зручно брати дитину, бортики з боків повинні опускатися. Один або два - не має значення. Відстань між прутиками ліжечка повинна дорівнювати 10-15 см. Дуже зручно, коли кілька прутиків можуть зніматися - коли дитина підросте, він сам зможе вибиратися з ліжечка.

 

Дно повинно мати кілька регульованих положень по висоті і виставляється на потрібну висоту в залежності від віку. Чим старша дитина, тим нижче опускають дно. Коли малюк зовсім маленький, дно виставляється максимально високо, щоб мама не сильно нахилялася. Коли малюк підростає і вже сам сідає і стає на ніжки, дно опускають на самий низ, таким чином вибратися з ліжечка важко.

 

Замінювати при покупці ліжечко на ліжко-манеж вкрай не рекомендується. Адже навіть найбезпечніший пластик, з якого робляться ліжка-манежі, небезпечний тим, що в штучному просторі накопичується статична електрика, а це небезпечно для дитини. Саме тому дитяче ліжечко повинно бути дерев'яним. Ну і само собою, що ліжечко повинно бути ліжечком, а не ігровою зоною.

 

Балдахін над ліжком елемент більше декоративний, ніж практичний. Насправді він перешкоджає правильній циркуляції повітря, а саме небезпечне в ньому те, що він збирає на собі пил. Та й до того ж через балдахіна мамі буде незручно потрапити до малюка.

 

А ось практичним елементом для ліжечка буде шухляда для білизни. Він дозволить заощадити місце для речей малюка - туди можна укласти памперси, змінну постіль і білизну.

 

Комод

 

Комод - перша шафа для малюка. Саме у вигляді комода зручні такі меблі - неглибокі висувні ящики, невелика висота (щоб було зручно на нього щось покласти або поставити). Певних вимог до комода немає. Однак є один нюанс - саме комод буде служити набагато довше, ніж ліжечко або колиска. Тому, вибираючи комод, варто задуматися про універсальність форми, розміру і кольору.

 

Купуючи комод, огляньте уважно його фурнітуру. Всі шафки і дверцята повинні відкриватися легко і чітко, перекосів бути не повинно, а щілини між ними повинні бути мінімальними - як тільки малюк підросте, він почне вивчати всі навколишні його предмети, а своїми маленькими пальчиками він може залізти в будь-які щілинки.

 

Пеленальний столик

 

Пеленальний столик необхідний тільки в перші місяці життя немовляти. Пеленатори можуть бути розташовані окремо і у вигляді накладок на ліжечко або комод.

 

Якщо пеленатор є окремий елемент - пеленальний столик - то зазвичай він комплектується поличками для речей малюка. Рекомендований, щоб полички були закритими, в іншому випадку буде збиратися пил на речах. Крім того, є складні пеленальні столики. Коли вони не використовуються, їх можна складати і ховати, економлячи таким чином простір в кімнаті. Купуючи такий пеленатор, зверніть особливу увагу на фіксатори ніжок - вони повинні міцно фіксуватися і витримувати навіть самого «богатирського» малюка.

 

Також є пеленатори у вигляді накладок на ліжечко або комод. Це найбільш вигідний з економічної точки зору варіант. Він являє собою знімний елемент, який можна розташувати зверху поперек ліжечка, поклавши його на лицьову і задню боковину ліжечка. Крім ліжечка, такий пеленатор можна покласти зверху на комод.

 

Інші меблі

 

Меблі з дерева для дитячої кімнати насправді не закінчуються на ліжечку або пеленальному столі. Їх асортимент набагато ширше. Наприклад, коли малюк почне підростати, йому знадобиться також манеж і трансформований стілець для годування.

 

Найголовніша вимога до манежу - стійкість. А ось додаткові «навороти» для манежу, наприклад, розгойдування і музика не завжди будуть корисними. Малюкові не потрібні додаткові електроприлади в його зоні досяжності, до того ж він повинен вчитися сам себе розважати. Головна функція манежу - це обмеження простору для малюка і спокій для мами.

 

Трансформований стільчик для годування також повинен бути в першу чергу стійким, коліщатка повинні мати надійні стопори, а всі рухомі частини - міцні фіксатори. Бажано, щоб стільчик був зроблений з дерева. Та й інші дитячі меблі також, адже це найбільш екологічний матеріал.

 

Замислюючись про придбання інших дитячих меблів - не поспішайте, адже вашому малюкові не треба багато. Найголовніше - це турбота і любов мами, а не стопки повзунків в комоді!

Опубликовано: 15.10.2019