Коли дитина йде до школи, у батьків виникає питання облаштування робочого місця. Якою має бути хороша парта для школяра? Багато людей за старим загартуванню купують стіл "на виріст", щоб більше не треба було купувати нові меблі, але спеціальна парта для школяра - більш відповідний варіант, ніж звичайний письмовий стіл.

 

По перше, письмовий стіл призначений для дорослих, які вже в змозі тримати правильну поставу. Дитина ж тільки вчиться це робити, її хребет ще формується. Парта для школяра повинна бути виготовлена ​​з урахуванням анатомічних особливостей дітей відповідного віку, щоб допомогти формуванню правильної постави.

 

По-друге, діти швидко ростуть, а висота столу, як правило, не регулюється. Стандартні стільці мають висоту 45 сантиметрів, стандартні робочі столи - 76 сантиметрів. Дитині за ними буде як мінімум незручно... Плюс ризик розвитку багатьох захворювань, таких як сколіоз, остеохондроз і короткозорість. У хороших шкільних парт висота регулюється, тому парта буде «рости» разом з Вашою дитиною.

 

Важливо правильно відрегулювати висоту стільця і ​​столу, оскільки ноги дитини повинні стояти на підлозі щільно і стійко, коліна під столом повинні обов'язково утворювати один прямий кут, а стегна і тулуб - другий.

 

Регульованою повинна бути як парта, так і стілець. В середньому, по висоті меблі для школяра слід регулювати два рази в рік. На кожні нові 15 см зросту учня - висота парти повинна бути вище на 6 см, а стільчика на 4 см. Досить широкий діапазон регулювання дозволить не міняти парту до старших класів. Механізм регулювання повинен бути легким і безпечним (щоб дитина сама могла змінювати висоту столу) і надійним, з хорошою фіксацією (щоб стільниця несподівано не «провалювалася" вниз).

 

Крім того, парта для школяра повинна володіти не тільки регулюванням висоти, але і кутом нахилу стільниці. У початкових класах для письма, читання і малювання радять використовувати стільницю з нахилом. Медики стверджують, що оптимальний кут нахилу стільниці при заняттях письмом повинен становити 15 градусів, читанням - 30 градусів, при малюванні - 0-5 градусів. Вимоги до механізму регулювання нахилу ті ж, що до механізму регулювання висоти. Стільниця під нахилом необхідна тільки учням початкової школи, тоді як старшокласники повинні займатися за столом з рівною поверхнею.

 

При цьом подібні парти гарантовано відповідають и всім іншім вимогам, які застосовуються до дитячих столів:

  • Розміри кришки. Для того, щоб малюк правильно сидів за столом, він повинен мати можливість покласти обидва лікті на край парти, але так, щоб не виникло бажання нахилити корпус вперед, адже тоді спина буде в неправильному положенні. Стільниця робочого столу дитини повинна мати розміри не менше, ніж 60х60 сантиметрів, інакше на ній просто не вистачить місця для всого навчального приладдя.
  • Тумби та ящики. Вони повинні бути, щоб дитині не доводилося за кожною ручкою або набором олівців бігати до стелажу. При цьому ідеальний ящик не може бути занадто глибоким, в іншому випадку шукати в ньому якусь мелочевку буде дуже важко.
  • Відповідність висоти столу і стільця. Стілець повинен ідеально підходити до парти по висоті, інакше всі переваги сучасного столу будуть зведені нанівець. Зростаючий стілець налаштовується так само, як парта, їм зручно користуватися.

     

Загалом, всі елементи парти повинні бути безпечними для дитини. Парта повинна бути міцною і надійною, стійкою, щоб не хиталася і не ковзала по підлозі. Бажано, щоб її кути були закруглені.

 

Крім того, важливий матеріал, з якого зроблена парта. Він повинен бути екологічно безпечним, не виділяти формальдегід та інші небезпечні речовини. Звичайно, ідеальний варіант - це шкільна парта з масиву дерева. Стільницю необхідно вибирати матову, так як глянцеві поверхні блікуют і сприяють швидкої втоми очей. Найкраще вибирати нейтральні кольори стільниці (пастельні або відтінки натурального дерева) з можливістю легкого очищення.

 

Аксесуари можуть стати додатковими «бонусами», які допоможуть зробити остаточний вибір за інших рівних умов. Гачок для підвішування ранця, наявність пенала, лінійки, надбудова, підставка для книг або ніг, відсік для письмового приладдя - необов'язкові, але дуже корисні доповнення. Стільниця парти може бути поділена на дві частини. Стаціонарну, на якій розташовується монітор або лампа, і рухливу. На передній частині парти можуть бути закріплені алюмінієві лінійки, призначені для вимірювання під час заняття, а також які перешкоджають скачуванню предметів по похилій площині.

 

ВАЖЛИВО: світло на дитячий робочий стіл повинно падати зліва-зверху (або, якщо Ваша дитина лівша, праворуч-зверху) - тільки в цьому випадку створюються оптимальні для очей умови, які дозволяють захистити школяра від короткозорості.

 

Нарешті, парта для школяра повинна йому подобатися. Адже це дитина буде працювати за нею протягом довгого часу, а не Ви. Тому слід зважати на її думку. До того ж, дитина буде пишатися тим, що батьки цікавилися її точкою зору.